İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Ankara Şehir Hastanesi Faaliyete Geçti

Bilkent’te Şehir Hastanesi’ne Taşınma Süreci Hızla Devam Ediyor

Avrupa’nın en büyük, dünyanın 3. büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi; 9 ayrı ana binadan oluşan bir kampüste faaliyet gösterecektir. Şehir Hastanesinde; 904 Poliklinik Odası, 259 Poliklinik Destek Odası, Genel Hastane (562 yataklı), Kalp ve Damar Hastanesi (441 yataklı), Nöroloji Ortopedi Hastanesi (506 yataklı), Çocuk Hastanesi (599 yataklı), Kadın Doğum Hastanesi (542 yataklı), Onkoloji Hastanesi (588 yataklı), Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi (300 yataklı) ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (100 yataklı) yer almaktadır.

Şehir Hastanesinde, günlük 40 bin poliklinik hastasının tedavi edileceği ve toplamda günde 100 bin hastaya hizmet verileceği beklenmektedir. 131 ameliyathanesi bulunan hastanede günlük 650 ameliyat yapılacağı öngörülmektedir.

Ankara Şehir Hastanesi'nde Taşınma İşlemleri Hızla Devam Ediyor

Şehir Hastanesine ilk etapta Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınma işlemleri başlamış, Yüksek İhtisas ve Numune Hastanelerinin de taşınmaları ile devam edecektir.

Şehir Hastanesinde tıbbi tüm hizmetlerin Sağlık Bakanlığı’nın hekim kadrosu tarafından yapılacağı, yaklaşık 2.700 doktor, 6.300 sağlık çalışanı ve 3.000 idari ve destek personeli ile birlikte toplamda 12.000 kişilik dev kadronun hizmet vermesi planlanmaktadır.

İzciler Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Alpay Aslan, “Şehir Hastanesinin açılacak olması yine Bağlıca’nın değerini bir kat daha artıracağını,   hastanesi çalışanlarının; hastaneye yakın konumu, farklı tip daire seçenekleri, avantajlı daire fiyatları ile Bağlıca semtini tercih ettiklerini” ifade etti.

Bağlıca Şehir Hastanesi’ne yaklaşık 9 km. ve yaklaşık 10 dakikalık mesafede yer almaktadır. Trafik kaosu yaşamadan işlerine rahat rahat gidip gelmek isteyen hastane personeli, hastane açılışına kadar ev konusunu halletmek için Bağlıca bölgesine gelip satılık veya kiralık daire bakarak ihtiyaçlarını çözmektedirler.

Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13 Şubat 2019’da yaptığı açıklamada; “Ankara Şehir Hastanesi’nde hasta kabulüne başlandığını ve resmi açılış töreninin önümüzdeki dönemde yapılacağını” belirtti.  

Şehir Hastaneleri Ankara’ya hayırlı olsun. Herkese sağlıklı günler dilerim…

İlgili Etiketler