İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Ankara’nın yeni yatırım bölgesi ‘Yapracık’

Ülkemizde nüfusun hızlı bir şekilde artmasına ve kentleşmenin de giderek daha fazla gelişmesine yönelik olarak yapılan en karlı yatırımlardan bir tanesi elbette ki arsa sahibi olmak. Kısa vadede oldukça ciddi bir yarar sağlamakta olan bu arsa yatırımları bilhassa son zamanlarda da fazlasıyla popüler hale geldi. Bununla birlikte arsa yatırımının doğru bölgeye yapılması da son derece büyük bir önem taşımaktadır. Arsa yatırımları hareketlenme ihtimali oldukça yüksek olan, emlak sektöründe çok kısa bir zamanda bir gelişme sağlayacak olan bölgelerde yapılmalıdır.

Ülkemizin diğer bütün illerinde olduğu gibi Ankara'da da arsa yatırımları fazlasıyla popülerdir. Ankara nüfusun en hızlı şekilde arttığı il olması ve politik konumunun oldukça önemli olması nedeniyle kentleşmenin de en hızlı şekilde geliştiği şehirdir. Bu sebepler, Ankara’yı arsa yatırımı için de çok daha uygun bir duruma getirmektedir. Ankara'da arsa yatırımı yapılması tavsiye edilen bölgeler ise ileride öneminin artması beklenen bölgelerdir.

Her zaman şehirlerin, doğunun aksine batıya doğru geliştiği ya da genişlediğinden bahsedilir.
Yatırım açısından da pek çok profesyonel gayrimenkul uzmanı, şehirlerin batıya doğru genişlediğini bilir ve varlıklı gayrimenkul yatırımcılarının şehirlerin batısına yatırım yapması gerektiğinin akıllıca olduğunu söyler. Gayrimenkul yatırım uzmanlarına göre, şehirlerin batıya doğru genişlemesinin en temel sebep, şehrin önemli birimlerini hangi yöne yığarsanız o yön deki yapılaşmalar gelişir. Bu önemli birimler de elbette ki kamu kurum ve kuruluşlarıdır.

Unutmayın ki, değerine ulaşmış bölgeler size sadece enflasyon oranında bir kar sağlayacaktır. Arsa yatırımlarınızdan en yüksek getiriyi bekliyorsanız şehrin gelişmiş yerlerine değil gelişmekte olan bölgelerine yatırım yapmalısınız. Ankara’nın önümüzdeki dönemde en çok gelişmesi beklenen bölgesi Ankara’nın batısında yer alan Yapracık bölgesidir.

Neden Yapracık Mahallesi?

  • Başkent Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi kampüslerinin bu bölgede yer alması,
  • Gelecek dönem de Ankara Çevre Yolu bağlantısının açılacak olması,
  • Ankara’nın gözde yerleşim yerlerinden Bağlıca’da inşaat yapılacak alanların azalması ve inşaat firmalarının Yapracık bölgesine yatırımlara başlaması başlıca sebeplerdendir.

Yapracık Mahallesi, Bağlıca bölgesinin yerleşim yeri olarak dolması ve bölgeye yapılan yeni yatırımlar sebebiyle de şehir dışına doğru ilerlemekte olan semtlerden bir tanesi. Yapracık Mahallesine gerçekleştirilecek olan arsa yatırımları kısa vadede çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu nedenle arsa yatırımı yapmak istiyorsanız bu bölgeyi de tercih edebilirsiniz.
 

İlgili Etiketler