İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Bağlıca-Bağlıcalı Olmak

Bağlıca'yı ilk bi arkadaşımdan duymuştum. "Haftasonu Bağlıca'daki bahçemize gidelim" dediğinde birgün Bağlıca'da yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi...

Aradan 2 yıl geçmişti ve ben artık Bağlıca'daydım. Hergün Bağlıca'da farklı yeniliklere farklı gelişmelere şahit oluyorduk. Yapılan her yenilikten mutlu oluyorduk. Hatta "yan binanın önündeki parkı yapmışlar, bizim sitenin önündekine sıra ne zaman gelecek" diye soframıza konu olduğunu hatırlıyorum.

Etimesgut'un hızla gelişmekte olan genç semti. Bağlıca, Etimesgut'un gözbebeği...

  Geniş kaldırımları ve parkları; yürüyüş  yapanlar ve spor yapmayı sevenler için çok ideal. Aynı zamanda Bağlıca'da site peyzaj alanları o kadar geniştir ki site sakinlerini kendi bahçelerinde spor yaparken görebilirsiniz. Yakında hizmete girecek olan 'Bağlıca Aile, Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'de Bağlıca'lılara geniş imkanlar sunacak.

 

İlk geldiğimizde tek market vadı. Şaka gibi. Şimdi öyle mi? Yunus Market, Çağdaş Market, BİM, A101 şubelerini artırıyorlar.  

 

 

Bağlıca İlköğretim ve Anaşehir Koleji vardı sadece. Sonrasında MY Kolej, Final Koleji, 5 Duyu Koleji, Özel Edebiyat ve Fen Bilimleri Lisesi eğitime başladı. Meslek Lisesi ise 2018-2019 eğitim dönemine yetişmeye çalışıyor. Doğa Koleji ise yeni okul binasının inşaatına başladı.

 

Tabii Bağlıca'nın bu kadar gelişmesindeki en büyük etkenlerden biri önemli kurumların ve Kuvvet Komutanlık'larının Bağlıca'ya geliyor olması.  Ayrıca Ankara Üniversitesi "Sağlıkta Mükemmelliyet Merkezi" inşaatına başladı. Bu merkez içerisinde Kök Hücre Enstitüsü, Medikal Teknopark ve Tıp Fakültesi Hastanesi yer alacak. Hastane bittiğinde Bağlıca başka bi şey olacak. 

Gelişmenin bir diğer göstergesi olan yollar; açılan Bağlıca Köprülü Kavşağı, Bağlıca-Sabancı bulvarları bağlantı yolu, inşaatı devam eden Ankara Bulvarı bağlantı yolu ve yıl sonunda inşaatına başlanacak olan Bağlıca-Yapracık Kavşağı Bağlıca'nın değer kazanmasındaki bir diğer etken.

Sonuç; Bağlıca'da yaşamaktan ve Bağlıca'da çalışmaktan çok memnunum. Sizi de davet ediyorum. Gelin, görün, tadın ve alın. Bağlıca'nın keyfini birlikte çıkaralım. 

İlgili Etiketler