İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Bağlıca-Çevre Yolu Yapım İnşaatı Başladı

Çevre Yolu Bağlıca Kavşağı; Bağlıca’nın değerine değer katacak

Ankara’nın yeni gözde semtlerinden olan Bağlıca ve Yapracık’taki hızlı nüfus artışı Çevre Yolu bağlantısını zorunlu hale getirdi. Özellikle sabah ve akşam trafiğinin yoğun olması, Bağlıca Çevre Yolu Kavşağına olan talebi daha da artırdı. Bu sebeple; Ankara Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ile de görüşerek bu konuyu gündemlerine aldılar ve bugün itibari ile Çevre Yolu-Bağlıca bağlantı inşaatı resmen başladı.

Önceleri; Çevre Yolu’nu kullanarak bir yere gitmek isteyen Bağlıca sakinleri, ya Elvankent kavşağından veya Yaşamkent kavşağından çevre yoluna çıkabiliyorlardı. Bu da oldukça zaman alıyordu. Bağlıca Kavşağı açıldığında ise, ulaşım çok daha rahat olacak. Artık Bağlıcalılar 5 dakika içinde Yaşamkent’teki arkadaşlarına veya Optimum Alışveriş Merkezine ulaşabilecekler.

Bağlıca-Çevre Yolu bağlantısı sabahları Bağlıca Bulvar trafiğini çok daha fazla rahatlatırken, Eskişehir Yolu’nu kullanacak olanların Bulvar trafiğine girmeden Bağlıca’dan çıkmalarını sağlayacaktır. Sincan ya da Eryaman tarafından Bağlıca’ya gelecek olan sürücüler için de ulaşım çok daha kolay ve kısa sürede gerçekleşecektir.

Sabancı Bulvarı’nın da Bağlıca’ya doğrudan bağlanması nedeniyle, özellikle AŞTİ’den gelen otobüsler veya o güzergahı kullanacak olan sürücüler; o bulvarı takip edecekler ve Bağlıca Kavşağı’nı kullanarak Çevre Yolu’na ulaşabileceklerdir.

İzciler Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Alpay Aslan; Ankara Çevre Yolu Bağlıca Kavşağı'nın bölge ulaşımını çok kolaylaştıracağını ve Bağlıca'nın merkezi konumunu daha da güçlendireceğini belirtti. Çevre Yolu Bağlıca Kavşağı bağlantısına bağlı olarak, bölgedeki konut yatırımlarının değerleneceğini ifade eden Aslan, yeni yatırımcıların da Bağlıca ve Yapracık bölgesine olan ilgisini artıracağını ifade etti. Bugüne kadar Bağlıca Mahalle'sinde çok sayıda konut ve işyeri projesini hayata geçirdiklerini vurgulayan İzciler Gayrimenkul YKB Aslan, bu yıl içinde Yapracık Bölgesi'nde İzciler Via ve İzciler Vadi projelerinin alt yapı çalışmalarına başlamayı planladıklarını söyledi.     

Bağlıca Kavşağı-Çevre Yolu Bağlantısı Hepimize Hayırlı Uğurlu Olsun

İlgili Etiketler