İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

BAĞLICA YEŞİLE DOYACAK

BAĞLICA YEŞİLE DOYACAK

Etimesgut ve Bağlıca Parklarla Donatılıyor

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut’ta park, yeşil alan ve çocuk oyun alanlarının önemini vurgulamakta ve ilçede her bölgede yeni parklar inşa etmeye devam etmektedir.

Etimesgut Belediyesi’nin yeni parklarla birlikte inşasını tamamladığı park sayısı yaklaşık 350’ye, yeşil alanlarda yaklaşık 3 milyon metrekareye ulaştı.

En fazla ziyaret alan 135 bin metrekare alan üzerine kurulan Göksu Parkı, Etimesgutluların ve Ankaralıların farklı bir gün geçirdikleri gözde parklardan bir tanesidir. Ayrıca burada bulunan 10 bin yetişkin ağaç dikilerek oluşturulan Cumhuriyet Ormanı da yürüyüş için ideal bir alandır.

Ayrıca daha önce kullanıma açılan Bülent Ecevit Parkı ile 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı arasına Tunahan Spor Tesisleri kuruldu. Yeşil alanla sporun buluştuğu büyük bir tesistir. İçerisinde basketbol, voleybol, hentbol sahalarının olduğu kapalı spor alanı, halı saha, tenis kortu, koşu yolu, fitness setleri ve yeşil alanlar yer almaktadır.

Etimesgut Belediyesi yeni yerleşim yeri olan Bağlıca’ya da park, yeşil alan ve oyun alanları açısından oldukça önem vermektedir. Konutların hızla çoğaldığı ve nüfusun hızla artış gösterdiği Bağlıca’ya yeni parklar, yeni yürüyüş yolları ve yeşil alanlar kazandırarak Bağlıca’yı daha ferah daha güzel hale getirmektedir.

Bağlıca Parkı, Kuzupınar Parkı, Güzelköy Parkı, Çakmaklıtaş Parkı, Mermeroğlu Parkı, Eskibağlar Parkı, Bağyuva Parkı, Karatuz Parkı, Yargı Parkı, Mor Salkım Parkı, Engelsiz Yaşam Parkı gibi parklar Bağlıca’ya renk katmıştır. Belediye yeni park alanları için de hızla çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent Üniversitesi'nden Batı Çevre Yoluna kadar uzanan 300 dönümlük geniş bir alana Bağlıca Bölge Parkının kurulması planlanmaktadır.

Yeni park ve yeşil alanlarla Bağlıca daha güzel olacak…

İlgili Etiketler