İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Bağlıca’da Kiralık Daireler Revaçta

Bağlıca’da Kiralık Daireler Revaçta

Bağlıca’da Kiralık Daireler Revaçta

Eskişehir Yolu üzerinde, Çayyolu’nun karşı tarafında yer alan Bağlıca; yeni kamu kurumlarına yakın olması, Başkent Üniversitesi’nin bu semtte olması, ayrıca Eskişehir Yolu üzerindeki Bakanlıklar bölgesine ve hastane bölgesine ulaşım rahatlığı nedeniyle tercih edilen semtlerden biri olmaktadır.

Aynı zamanda havasının temiz olması, geniş ve lüks konutların yapılması, sitelerin kendi çocuk oyun alanına sahip olması ve kapalı veya açık otoparklı sitelerin yer alması, Bağlıca’nın tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Bağlıca sakinlerinin yaklaşık %70’i ev sahibi olarak ikamet etmektedir. Geriye kalan yaklaşık %30’ ise kiracı olarak Bağlıca’da oturmaktadırlar. 2013-2017 yılları arasında kiralık daire sayısı oldukça fazla iken, Bağlıca’nın gelişmesi, yollarının yapılması, okul sayılarının artması, alışveriş imkânının kolaylaşması gibi nedenlerle, 2019 yılına geldiğimizde Bağlıca’da kiralık daire sayılarında düşüş görülmektedir. Ayrıca burayı tercih eden ev sahiplerinin ve kiracıların Bağlıca’yı sevmesi ve ikamet etmeye devam etmeleri de, kiralık daire sayısının az olmasının nedenlerindendir.

Bağlıca’da Kiralık Daire Fiyatları Artıyor

Kiralık daire talebinin fazla olması ve belirtilen nedenlerle daire arzının az olması; kiralık daire fiyatlarının da oldukça yükselmesine neden olmaktadır.

Sahibinden.com sitesindeki ilanlara göre ortalama kiralık daire fiyatları Bağlıca’da;

1+1 dairelerin kiralık fiyatı; 900 TL ile 1.500 TL arasında, eşyalı olup olmamasına ve katına göre değişiklik göstermektedir.

2+1 dairelerin kiralık fiyatı; 1.200 TL ile 1.750 lira arasında katına ve cephesine göre değişiklik göstermektedir. 1+1 ve 2+1 daireleri daha çok bekar ve öğrenciler tercih etmektedir.

3+1 dairelerin kiralık fiyatı; 1.300 TL ile 2.100 TL arasında; katına, cephesine, inşaat kalitesine ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

4+1 dairelerin kiralık fiyatı ise; 1.400 TL ile 2.500 TL arasında; katına, cephesine, inşaat kalitesine ve kullanılan malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Villaların kiralık fiyatları; 1.800 TL ile 4.000 TL arasında, konumuna göre, kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir.

İlgili Etiketler