İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

BAĞLICADAKİ ÖZEL OKULLAR

Özel Okulların Gözdesi Bağlıca!!!

Ankara’nın gözde semtlerinden biri olan Bağlıca’ya Kuvvet Komutanlık’larının, Ankara Üniversitesi Kök Hücre Hastanesi ve Sağlıkta Mükemmelliyet Merkezi’nin gelmiş olması; özel okulların da Bağlıca’ya olan ilgisini artırmıştır.  Bağlıca’nın nüfusu arttıkça hem Bağlıca sakinleri hem de çevre mahalle sakinlerinin kaliteli okullara olan talebi artıyor.

Bağlıca’da 2013 yılında açılan ilk kolej olma özelliğine sahip “Anaşehir Koleji”nden sonra 5 yıl içerisinde özel okul sayısında ciddi artış gözlenmiştir.

Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Cumhuriyete inanan, nitelikli ve başarılı bireyler yetiştirmek için en iyi eğitimi vermeyi amaçlayan Anaşehir Koleji; bu amaç doğrultusunda; donanımlı, başarılı, azimli, sanatsal-sportif ve kültürel etkinliklerle ilgilenen, özgüveni yüksek araştıran, sorgulayan, insanlarla iletişim kurabilen, hakkını savunan, maddi-manevi değerlere bağlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Bağlıca girişinde ilk gözümüze çarpan rengârenk kampüsüyle “Zafer Koleji”dir. Bilim alanında; biyoloji, fizik, kimya, robotiks, Ar-Ge ve 3D video laboratuarları ile, ayrıca sanat ve spor alanlarında da öğrencilerini tam donanımlı ve olayları algılama ve yorumlama açısından geniş bir vizyona sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

 

Yine Bağlıca girişinde; inşaatı devam eden; öğrencilerini evrensel değerleri benimsemiş, özgür sorumluluk sahibi, açık fikirli, duyarlı, yaratıcı, sorgulayan ve özyönetim becerilerine sahip bireyler olarak hayata hazırlamayı kendisine vizyon edinmiş “Nesibe Aydın Eğitim Kurumları” yeni eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacaktır.

Bağlıca’da uzun zamandır hizmetine devam eden MY Kolej; “memleketin ihtiyaçlarına ve çağın gereklerine cevap veren bir eğitim modeli ile kreş, anaokulları, ilkokulları, ortaokulları ve liseler ile 4 yaştan 18 yaşa kadar geniş bir yelpazede eğitim vermeye devam etmektedir. Duru Koleji; gelişen ve değişen dünyada; uluslar arası eğitim standartlarını benimseyerek, akademik düzeyi ve sosyal bilinciyle fark yaratacak, hayat boyu iletişim becerisi yüksek, ahlak olgusuna bağlı, çevresine karşı duyarlı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir. “Mutlu ve Başarılı Yarınlar İçin En Doğru Seçim” sloganıyla;  ahlaklı ve bilgili bir nesil yetiştirmek için eğitim ve öğretim faaliyetine büyük önem veren Özel Süleymaniye Bağlıca İlkokulu ve Ortaokulu’da yıllardır Bağlıca’da hizmet vermektedir.

 

Mosse Eğitim Kurumları, 5 Duyu Koleji, Özel Edebiyat ve Fen Bilimleri Lisesi, Final Akademi Anadolu ve Fen Liseleri... gibi okullar ise yeni eğitim döneminde hizmet vermeye başladı. 

 

Bağlıca'da halen AKD Kids, Bilsel, Doğuş, Düet, MED Akademi, CasaBambino gibi onlarca şirin anaokulu hizmet vermeye devam ediyor.  

Doğa Koleji Bağlıca Kampüsü’nün ise 2019-2020 eğitim dönemine yetişerek ilkokul, ortaokul ve liseye kadar her kademede hizmet vereceği belirtiliyor. Yeni kampüste ekoloji dersliği, satranç dersliği, dil dersliği, görsel sanatlar dersliği, fen bilgisi laboratuarı, teknoloji tasarım dersliği, müzik dersliği, bilişim teknoloji ve yazılım dersliği, görsel sanatlar dersliği, kütüphane, 320 kişi kapasiteli konferans salonu ve 350 kişilik yemekhane olacak şekilde büyük bir kampus olarak inşa ediliyor.

Görüldüğü gibi kısa bir sürede hızla gelişen Bağlıca semtinde onu aşkın özel okul ve çok sayıda kreş-anaokulu yer almaktadır. Nüfusun artmasıyla orantılı olarak bu sayının daha da artacağı görülmektedir.

İlgili Etiketler