İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Çayyolu İle Sincan Metroları Bağlıcada Buluşacak

Çayyolu İle Sincan Metroları Bağlıcada Buluşacak

Çayyolu İle Sincan Metroları Bağlıcada Buluşacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve işletilen Metro Raylı Toplu Taşıma Sistemleri; Ankara’da ulaşımı ve trafiği oldukça rahatlattı.

Ankara’nın ilk metrosu, 1993 yılında yapımına başlayan 1997 tarihinde kullanıma açılan Kızılay-Batıkent Metrosu, tek yönde saatte 70 bin yolcu taşıyor.

2002’de yapımına başlanan Kızılay-Çayyolu metro hattı, üç aşamalı olarak yapılmış ve 2014 yılında hizmete girdi.

Batıkent-Sincan Metrosu ise; 2001 yılında inşaatına başlanmış ve 2014 yılında hizmete açılmıştır. Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı olarak inşa edildi. Bu sayede Sincan’dan binen bir yolcu Kızılay’da aktarma yaparak Çayyolu’na kadar gidiyor.

Çayyolu-Sincan Metrolarının Bağlantısı Bağlıca Üzerinden Yapılacak

Öğrenci nüfusu ve kamu çalışanı açısından oldukça yoğun olan Ankara’nın, hem yeni hatlara hem de ana hatları bağlayacak ara hatlara ihtiyacı vardır. Buna istinaden Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel; “birkaç yıl içinde Etimesgut ve Sincan toplam nüfusunun 2 milyona ulaşacağını, bu nedenle Çayyolu-Sincan Metro hattının Bağlıca üzerinden Elvan Mahallesi, Etimesgut istasyonları ile bağlama projesini Büyükşehir Belediyesi ile projelendirdiklerini’ açıkladı.

İlgili Etiketler