İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Nöbetçi Noterler Dönemi Başladı

Nöbetçi Noterler Dönemi Başladı

Nöbetçi Noter Listesi

Nöbetçi Noter bulmak için tıklayınız.

Türkiye Noterler Birliği ve Adalet Bakanlığı anlaşmaya vardı. Geçtiğimiz haftasonu itibariyle Türkiye, Nöbetçi Noter uygulaması ile tanıştı.

Cumartesi ve Pazar günleri 09.00-17.00 saatlerinde hizmet verecek yerler belirlendi.  Özellikle araç alış verişlerinde hafta sonu engeline takılmayan vatandaşlar, ticaretlerine haftasonu da kaldıkları yerden devam edebilecekler. Plaka basım atölyeleri de hafta sonu açık tutularak vatandaşların yeni plaka talepleri karşılanacak.

Hafta içi mesaide olan vatandaşlar, artık hafta sonu işlerini rahatlıkla yapabilecekler. Noter gerektiren işlemler nöbetçi noter huzurunda rahatlıkla yapılabilecek. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, “Nöbetçi noterlik otomotivde önemli rol oynayacak ve ekonominin canlanmasına katkı sağlayacak” dedi.

İkinci el araç ticareti yapanlar tarafından bu uygulamanın olumlu karşılandığını vurgulayan Erkoç, “Tacirler, hafta sonu gelen müşterilerin alacakları araca karar verdikten sonra resmi işlemler için pazartesiyi beklemek zorunda kaldıklarını söylüyorlar. Bu durum ister istemez ikinci el araç ticaretini azaltıyordu. Artık pazartesiyi beklemek gerekmeyecek” dedi.

Nöbetçi noterlikle birlikte araç alım-satımı dışında diğer tüm işlemler de noterde gerçekleştiriliyor.

İl il nöbetçi noter listesi Türkiye Noterler Birliği tarafından internet üzerinden ilan edilecek.

İlgili Etiketler