İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Projeden Ev Almak Mantıklı mı ?

Proje’den Ev Almak Mantıklı mı ?

Bazen günümüz kıymetli bölgelerine bakar ve deriz ki; “Yahu zamanında buralar 3 kuruş paraydı. Babam dedem buralardan yer alsaydı bugün köşeyi dönmüştük.”

Bu sözü hemen hemen herkes kullandığı düşündüğü zamanlar olmuştur. “Kaçırılan fırsatlar, keşkeler…“

Oysa bugün aynı fırsatlar devam etmekte. Tek yapmamız gereken zamanında babamızın veya dedemizin göremediği bu fırsatları görmek. Üstelik yaptığınız yatırım, doğru zamanda ve proje de birleşirse kısa sürede size kazanç olarak dönebilir. Sadece yarınınızı değil, bugününüzü de kurtarabilir.

Bunu size örnek vererek açıklayacağım. Başkent Ankara için kazançlı yatırım koşullarını inceleyelim.

Yatırım İçin Bölge Seçelim.

Öyle bir mahalle düşünün ki içinde 2 üniversite bulunsun. Türkiye'nin en büyük aile yaşam merkezi ( Ankara Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi ) olsun. Çevreyolundan direk bağlantısı olsun. Ayrıca 2 yeni yolla kızılay'a ulus'a bağlantısı olsun. Eskişehir yoluna, Ümitköy'e, Çayyolu'na, Yaşamkent'e komşu olsun. İçinde genel kurmay ve kuvvet komutanlıklarını, Cumhur Başkanımız Tayyip Erdoğan'ın açılışını bizzat yaptığı Milli İstihbarat Teşkilatı Merkez Binasını barındırsın. Eğitim kurumlarının, kolejlerin gözde mekanı olsun. Sosyal, eğitimli, çağdaş komşularınız olsun bu mahallede. Büyük alışveriş merkezleri, bankalar ve ticaret alanlarının yanı sıra Ankara'nın en gözde sanayi alanlarına yakın olsun. Tedbirli olalım. Son 10 yılda ev fiyatları en az 3'e katlamış olsun. Kira getirileri yüksek olsun. Binalar ise öyle sıkışık değil otopark alanları geniş, bahçeli ve modern olsun. Türkiye'nin en büyük Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi ve 1000 yataklı Kök Hücre Hastanesi bu mahallede olsun. Biraz daha abartıp özel bir ayrıntı daha ekleyelim mahallemize. Hastanemizin hemen karşısında, çevre yolu bağlantısının yanı başında, bu mahallenin emsali oldukça yüksek bir  bölgesi olsun ve bu bölgede henüz yapılaşma başlamamış olsun. 21 yıllık tecrübesiyle bölgede onlarca projeye imza atmış güvenilir bir şirket, hayallerinizi süsleyecek kapalı yüzme havuzlu, sosyal tesisli, kapalı - açık otoparklı modern ve geniş bir projeye başlasın. Üstelik siz bu eve sadece 219.000 TL ödeyerek sahip olun. Şaka gibi değilmi. Olmaz öyle şey demeden önce sizleri Ankara'nın en hızlı ve istikrarlı büyüyen bölgesi Bağlıca'yla ve Bağlıca'nın en çok kazandıran projesi İzciler Vadi ile tanıştırmak isterim. 

Bugün kime sorsanız Ankara’nın Batıya doğru nasıl bir gelişme gösterdiğinden bahsedecektir. Çayyolu – Ümitköy – Yaşamkent…  Kısacası “Eskişehir Yolu” boyunca gelişim batıya doğru devam etmekte. Özellikle üniversitelerin, teknokentlerin, ticaret merkezlerinin, hastanelerin ve büyük sosyal alanların bir çizgi şeklinde sıralandığı bu güzergah, askeri ve resmi kurumlarında bu trende uyarak bölgeye yerleşmesiyle gittikce değer kazanmakta. Özellikle Bağlıca gibi bazı özel noktaların son 10 yılda geçirdiği evrim inanılmaz.

Henüz İzciler Gayrimenkul olarak buraya gelmeden önce (yıl 2012), oldukça seyrek yapılaşma içerisinde olan bölge şu an binlerce kişinin kullandığı bir caddeye dönüştü.

Ziraat Bankası ve Yunus Market'in olduğu cadde dükkanları, bugün bölgenin en işlek konumu olarak gözümüze çarpmaktadır.

Sağlık ocağının hemen alt tarafının 2012 - 2018 yılları arasında göstermiş olduğu değişimi gösteren bu resim ile, bölgenin kısa vadede hızla değer kazandığına şahit oluyoruz.

Aşağıdaki linkten bu fotoğrafların devamını inceleyerek değişime tanık olabilirsiniz.

https://izciler.com.tr/detay/2012-yilindan-gunumuze-baglica

Üstelik henüz bölgeye bunca yatırım yapılmamışken 2012 den günümüze inanılmaz bir gelişim göstermiş Bağlıca. Birde bölgeye değer katan yeni gelişmelere bakalım.

Ankara Üniversitesi Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi Hastanesi İnşaatı

Ankara Üniversitesi’nce Bağlıca’da binbeşyüz dönümlük alanda kurulacak Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi’nin yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Son yılların en büyük sağlık yatırımı olan proje, Kök Hücre konusunda uluslararası öneme sahip bir tesis içerecek. Kanser tedavi ve erken teşhis konusunda araştırma labaratuvarları, eğitim alanları ve yüksek kapasiteli hastanesi, Tıp Fakültesi dekanlık ve dersliklerin, sosyal tesislerin de bulunacağı sağlık üssünde deney hayvanları merkezi de yer alacak.

İlgili Etiketler