İzciler Gayrimenkul

BLOG / HABER / DUYURU

Şimdi Çiçek Zamanı

Şimdi Çiçek Zamanı

Balkonda Ya Da Bahçede Çiçek

Yaz ne zaman gelecek? Yağmurlar ne zaman bitecek? Havalar ne zaman ısınacak? derken Haziran ayının da gelmesiyle yaz kendini göstermeye başladı. Her yer yemyeşil, gökyüzü mavi-beyaz, çiçekler rengarenk, insanlar mutlu…

Şimdi Çiçek Zamanı

Yaz aylarının gelmesiyle; parkları, bahçeleri ve balkonlarımızı süsleyen çiçekleri dikmenin zamanı geldi de geçiyor bile. Haziran ayı için en uygun çiçekler arasında; renk çeşitliliği ve güzel kokusuyla “güller” ilk başta gelmektedir. Sarmaşık güller, saksı gülleri, ithal güller hayatımıza renk katan gül çeşitleridir. Sarmaşık gülleri; 40-50 TL, saksı gülleri; 20-25 TL, ithal güller ise 40-100 TL fiyat aralığındadır.

Ortanca, sardunya, petunya, açelya, lavanta ve kadife çiçekleri yaz aylarında yetiştirilebilecek en uygun çiçeklerdir. Özellikle Ortanca ve Sardunya çiçekleri renk alternatifleri ve gösterişli görünümleri ile bahçe ve balkonlarda tercih edilen çiçek türlerindendir.

Sardunya çiçeğini 10-15 TL, ortanca çiçeğini, büyüklüğüne göre 10-50 TL, petunya fidesi 5-20 TL, karanfil 10-30 TL, lavantayı 15-20 TL, fiyat aralığında bulabiliriz. Bahar aylarında tohumu ekilebileceği gibi yaz aylarında fideler halinde de alınıp dikilebilir.

Tafran ve biberiye gibi yapraklı bitkileri de tercih edenler olabilir. Biberiye 10 TL, tafran ise büyüklüğüne göre 15-100 TL fiyat aralığındadır.

Tafran Çiçeği

Yaz çiçekleri; sıcak günlerde; sabah serinliğinde veya akşam serinliğinde, en az günde 1 defa sulanmalıdır.

Yeşil sev, doğayı koru, ağaç dik, mutlu ol. 

İlgili Etiketler