İzciler Gayrimenkul

NEDEN İZCİLER ?

Yıllar önce bir yemin ederek başladığım İzcilik zaten yaşam biçimim olmuştu. Hayatımın her noktasında yönümü doğruya çeviren İzcilik ticaret hanemin de doğru yönünün tek temsilcisi olmalıydı. 

Kuşkusuz markalaşma yolculuğunda ki ilk ve en önemli adımlarından birini isim seçimi oluşturuyor. Başarılı bir şirket ismi, müşterilerine yaptıkları işi anlatmanın yanı sıra arkasındaki hikaye konusunda da merak uyandırır. Ne kadar güçlü bir hikayeye sahipse, o kadar da güçlü olur. Şirket isimleri bu hikayeden aldığı destek ve tabii ki doğru stratejilerle bugün paha biçilemez bir değere ulaşmıştır. Evet isimler hep önemlidir. Akılda kalıcılığı, akıcı okunurluğu, özgünlüğü vb. açılardan büyük araştırmalar sonucu karar verilmesi gereken bir şeydir. Ancak hizmet sektöründe küresel bir markaya dönüşme süreci oldukça uzun ve sayısız zorluklarla dolu bir yol. İşte bizim markalaşma hikayemiz de böyle başlıyor.
Kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Alpay Aslan bunu şöyle anlatıyor;
“1998 Yılında ilk ticari işletmemi kurmaya karar verdiğimde ana hatları ile her şeyi belirleyip isim koyma aşamasına gelince bir durdum, düşündüm. Benim işletmemi tamamıyla yansıtacak isim ne olabilir diye. Ekibimle paylaştım, çok beyin fırtınası yaptık. Fakat aslında fark ettim ki şirketimin ismi zaten hazırdı. Yıllar önce bir yemin ederek başladığım İzcilik zaten yaşam biçimim olmuştu. Hayatımın her noktasında yönümü doğruya çeviren İzcilik ticaret hanemin de doğru yönünün tek temsilcisi olmalıydı. 
Tanrıya ve vatanıma karşı vazifelerimi yerine getireceğime, izcilik türesine uyacağıma, başkalarına her zaman yardımcı bulunacağıma, kendimi bedence sağlam fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutmak için elimden geleni yapacağıma namusum ve şerefim üzerine and içerim diyerek başladığım izcilik yemini de ticarethanemin prensiplerini oluşturdu.”
Bugün sektörde 22.yılını kutlayan İzciler Gayrimenkul gerek şirket politikası, gerek etik kurallar anlamında bu yeminin ışığında bu güne kadar gelmiştir. Bu etik kurallardan zerre taviz vermeden de aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir.